lytiškai plintančių ligų simptomai

Keturių lytiškai plintančių ligų simptomai

Pastaraisiais šimtmečiais vis daugiau ir daugiau žmonių užsikrečia lytiškai plintančiomis ligomis. Nors informacijos apie tai daugėja, tačiau jos vis dar nėra pakankamai. Dėl nežinojome ligą dažnai pastebime per vėlai. Pateikiame keleto lytiškai plintančių ligų simptomų, kad pastebėti pavojų būtų lengviau.

Sifilis: tai užkrečiamoji liga, kurią sukelia spirochetos bakterija. Sifiliu užsikrečiama lytinių santykių metu. Liga progresuoja lėtai ir turi kelias rūšis. Pirminis sifilis (lyties organuose atsiranda 1 cm skersmens opelė, padidėja limfmazgiai), antrinis sifilis (spirocheta pažeidžia organus ir atsiranda simptomai: negalavimas, galvos skausmas, padidėja limfmazgiai, atsiranda neniežtinčių bėrimų, suplonėja arba ima slinkti plaukai).

Gonorėja: tai užkrečiamoji liga, kurią sukelia neisseria gonorrhoeae bakterija. Šia liga užsikrečiama po tiesioginio sąlyčio su sergančiuoju gonorėja. Labai dažnas atvejis – lytiškai santykiaujant. Įprastai užkrečiamos genitalijos. Užsikrečiama oralinių bei analinių santykių metu. Yra būdingi simptomai vyrams (deginantis ir skausmingas šlapinimasis, pūlingos išskyros, pilvo ir sąnarių skausmas) ir moterims (išskyros iš makšties, skausmingas šlapinimasis).

Chlamidiozė: lytinių takų ir šlapimo uždegiminė liga, sukeliama chlamydia trachomatis lazdelės. Ja užsikrečiama lytinių santykių metu. Lytiškai plintančios ligos simptomai moterims: skausmingas šlapinimasis, pasirodo kraujas po lytinio akto, skausmas pilve. Vyrams: permatomos išskyros, skausmingas šlapinimasis, padidėjęs ir skaudamas kapšelis, pakilusi temperatūra.

ŽIV: bene lėčiausiai progresuojanti lytiškai plintanti liga, kuri pažeidžia imuninę sistemą. ŽIV infekcijos sukėlėjas – imunodeficito virusas. Galima užsikrėsti trimis būdais – per kraują, lytinius santykius ir iš motinos. Iš pradžių būna bendro negalavimo požymiai (karščiavimas, viduriavimas, galvos skausmas, pykinimas ir pan.), vėliau atsiranda AIDS indikacinės ligos: tuberkuliozė, kapoši sarkoma, citomegalo virusas, navikai ir pan.

Taigi, vos atpažinote, kad atsirado lytiškai plintančių ligų simptomai, kreipkitės į daktarą ir jis padės bei užkirs kelią blogesniems padariniams. Prireikus kreipkitės į gydytoją dermatovenerologą, seksologą Homo Sanus klinikoje, daugiau informacijos rasite čia : https://www.homosanus.lt/lytiskai-plintancios-ligos

manopomegiai.lt manotechnika.lt manotransportas.lt manovisuomene.lt pasauliomaistas.lt tiktarpmusu.lt tarpmusu.lt vaikas123.lt manobustas.net manomedicina.lt manokompasas.lt manoerotika.lt manomenas.lt manomarketingas.lt manomenas.lt manomokslas.lt manoprekes.lt manosalis.lt manosportas.info manostatyba.info manoit.lt manoverslas.info mada123.lt spalvotaistorija.lt itbaze.lt justnet.lt tnews.lt cvpavyzdys.com kamtoreikia.lt weboaze.lt epbaze.lt toplaisvalaikis.lt seopaslaugosverslui.lt kasyraseo.info seosmegenis.lt interestingspace.com eksportuoju.lt
Scroll to Top