Ar verta rinktis kontraceptines tabletes vietoj prezervatyvų?

Kontraceptinės priemonės ir saugus seksas turėtų nuolatos būti vienas svarbesnių rūpesčių kiekvieno mūsų mintyse, prieš užsiimant lytiniais santykiais. Tačiau neretai sunku atsirinkti kokias kontraceptines priemones vertėtų naudoti, ir kurios yra veiksmingesnės.

Nuo paauglystės visiems aiškinama, kad svarbu saugotis užsiiminėjant seksu, taigi suprantama, jeigu šie žodžiai jau gali būti kiek įgrisę, tačiau jie yra teisingi. Žmonės dažnai pamiršta, kad saugus seksas reiškia ne tik apsaugą nuo netikėto nėštumo, bet ir apsisaugojimą nuo lytinių santykių metu plintančių ligų. Taigi nors prezervatyvai ir kontraceptinės tabletės abu atlieka funkciją, apsaugant nuo nėštumo, kontraceptinės tabletės neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų. Bet ar tai reiškia, kad prezervatyvai yra pranašesnė kontraceptinė priemonė? Ir taip, ir ne., trumpo atsakymo nera.

Prezervatyvai

Pradėkime nuo prezervatyvų. Dažnais atvejais, vyras ieško merginos seksui, tačiau jis nenori dėvėti apsauginės priemonės, kadangi tai sumažina malonumą lytinio akto metu. Bet reikia nepamiršti, kad vienos nakties nuotykiai gali labai greitai tapti viso gyvenimo patirtimi. Lyginant su tabletėmis, prezervatyvai turi šiek tiek mažesnį veiksmingumo procentą apsaugant nuo nėštumo. 

Pagrindinės šios problemos priežastys- atlaidumas patikrinant kontraceptinę priemonę prieš ją naudojant. Neretai prezervatyvai laikomi kišenėse arba piniginėse, kur jie gali susidėvėti ir tapti netinkamais naudojimui, taigi žmonės daro klaidą nepatikrindami ar prezervatyvas vis dar tinkamas naudojimui.

Kita priežastis- netinkamai dėvimas arba netinkamo dydžio prezervatyvas. Vyriškiai, suprantama, kad perkant prezervatyvus niekas nenori pirkti mažesnių dydžių, nes tai gali įžeisti jūsų ego. Tačiau ar verta vien dėl savo egoizmo rizikuoti netikėtu nėštumu? Be viso to, tinkamai dėvimi prezervatyvai apsaugo ir nuo lytiniu būdu plintančių ligų, ypač vienos nakties nuotykių metu.

Kontraceptinės tabletės

Kaip ir minėjau anksčiau, kontraceptinės tabletės kaip priemonė nuo nėštumo (jeigu vartojama taisyklingai) yra saugiau negu prezervatyvai. Atliktų tyrimų duomenimis, vidutinis procentas kontraceptinių tablečių apsaugojimui nuo nėštumo yra 91 procentas, kai tuo metu prezervatyvų yra 85 procentai. Tačiau, šie duomenys paimti turint galvoje tai, kad kaip ir prezervatyvai, taip ir tabletės ne visados vartojamos taisyklingai. Neretai nutinka atvejų kai tabletės geriamos nereguliariai, skirtingomis valandomis arba apskritai pamirštama jas vartoti. Visa tai mažina jų veiksmingumą moters organizme, to pasekoje didėjant netikėto nėštumo galimybei. Taipogi, kontraceptines piliules būtina užgerti vandeniu, kadangi vanduo neturi šarmų bei rūgščių, galinčių daryti įtaką kontracepcijos veiksmingumui.

Reikia nepamiršti, kad kontraceptinių tablečių vartojimas turi ir kitų privalumų, bei trūkumų. Nepatartina naudoti vien tik piliulių, jeigu dažnai keičiami partneriai arba užsiimate seksu su asmeniu kurio gerai nepažįstate, kadangi kaip ir minėta anksčiau, tai neapsaugos jūsų nuo lytiniu būdu plintančių ligų. Bet jeigu jūsų partneris ilgesnį laiko tarpą išlieka pastovus ir tabletes naudojate taisyklingai, tuomet jums nereikėtų nerimauti.

Taigi klausimas, kokią kontraceptinę priemonę vertėtų rinktis priklauso nuo jūsų pačių padėties ir pastangų, užtikrinančių lytinių santykių saugumą. Jeigu norite būti visiškai įsitikinę saugumu sekso metu, tuomet rekomenduojama naudoti ir prezervatyvus ir kontraceptines tabletes, bet suprantama, kad tai gali būti ne kiekvienam.