Pakalbėkime apie BCAA: kas tai per papildai?

Lietuva dažnai vadinama sportininkų šalimi, nes sportuoja tikrai daugelis žmonių. Pasižvalgius galima pamatyti vyrus ir moteris bėgiojančius miškuose, miesto gatvėmis besivažinėjančius dviračiais, riedučiais, aikštelėse darančius įvairiausius pratimus. Taip pat bene visų didžiųjų miestų rajonuose veikia net keli sporto klubai, o kasmet jų atsidaro vis daugiau. Toks šuolis reiškia, kad žmonės tikrai sportuoja ir noriai tai daro. Vis dėlto, ar kiekvienas sportuojantis teisingai rūpinasi savo sveikata, subalansuotai maitinasi ir vartoja sporto papildus? Šiame straipsnyje pakalbėkite apie BCAA sporto papildų naudą.

BCAA sporto papildai – kas tai?

BCAA – tai šakotosios aminorūgštys, esančios žmogaus organizme, o jos gaunamos vartojant tam tikrą maistą, tokį kaip: raudoną mėsą, kiaušinius, žuvį, pelėsinį ir ne tik sūrį. Turėkite omenyje, kad šių aminorūgščių žmogaus organizmas negamina, todėl jeigu negaunate jų pakankamai su maistu, vertėtų vartoti BCAA sporto papildus.

BCAA papildai sportui turi išties begales privalumų, o sportuojant juos patariama vartoti kiekvienam. BCAA privalumai yra šie:

  • BCAA papildai padeda greičiau augti raumenų masei, todėl jeigu jūsų tikslas užsiauginti daugiau raumens, šiuos papildus verta vartoti.
  • BCAA papildai padeda greičiau atsistatyti po treniruotės (po bet kokio fizinio krūvio).
  • BCAA sudaro trys skirtingos aminorūgštys, kurios turi tam tikrų savo privalumų. Izoleucinas yra aminorūgštis, kuri apsaugo raumenis nuo irimo, taip pat ji reikalinga hemoglobino gamybai. Kita į BCAA sudėtį įeinanti aminorūgštis yra valinas, kuris gerina smegenų veiklą. Leucinas yra energijos šaltinis, labai veiksminga tuo atveju, jeigu žmogus turi žaizdų ar jo kaulas lūžęs – ši aminorūgštis prisideda prie gijimo.
  • BCAA papildai padidina raumenų jėgą, todėl sportuojantys žmonės jaučiasi ne tik energingesni, bet ir stipresni.

BCAA papildai turi išties daug privalumų, juos būtina vartoti, nes kartais sportuojant neužtenka tų aminorūgščių, kurios yra gaunamos su maistu. Tokiu atveju patariama įsigyti sporto papildus, kad jų netrūktų organizmui. Jeigu organizme trūksta BCAA amino rūgščių, tai raumenims yra daug sudėtingiau atsistatyti po treniruotės, energijos žmogaus kūne yra mažiau, o ir po sporto treniruočių gali jaustis didesnis raumenų skausmas.