Kodėl svarbu drėkinti orą vaiko kambaryje?

Pripažinkime, juk daug laiko praleidžiame uždarose patalpose, o atsiradus naujai gyvybei dar daugiau, todėl prioritetą reikėtų teikti tinkamam mikroklimatui namuose. Ypatingai artėjant šaltajam metų sezonui, oras tiek namuose, tiek lauke sausėja. Iškritęs pirmas sniegas ir besibeldžiantis šaltukas į namų duris priverčia padidinti šildymo kaštus. Ne veltui sakoma, kad žiemos metų laikas yra tinginiavimo laikas, kuomet nesinori nieko naujo pradėti, kankina galvos svaigimas.

Sauso oro pasekmės tėvams ir vaikui:

Maža gyvybė yra labai jautri drėgmei ir sausam orui, dėl šios priežasties nevertėtų smarkiai šildyti patalpų. Sausas oras paspartina gleivinių džiuvimą organizme, o pats klimatas palankus veistis bakterijoms. Dėl sauso oro suaugusiems žmonėms reikia susimąstyti, kuomet oro drėgmė namuose nesiekia 30 procentų, nes normali yra nuo 30 iki 65 procentų, kai tuo tarpu kūdikiams ir mažiems vaikams, dėl jautresnio ir besiformuojančio organizmo, reikalingas nuo 55 iki 65 procentų drėgmės balansas.

Norint apsaugoti savo mažylį ir save nuo kvėpavimo takų ligų, gleivinės išsausėjimo, akių diskomforto, tenka imtis veiksmų, kad palaikyti tinkamą drėgmės mikroklimatą. Sausame ore palanku gyventi nesuskaičiuojamam skaičiui mikroorganizmų, kurie kenkia sveikatai, gali sukelti net alerginę slogą. Verta susirūpinti ir dėl estetikos, nes sauso oro įtakoje jūsų ir vaiko oda gali pradėti šerpetoti, atsiranda paraudimai, noras kasytis.

Manote, nebus žiemos, kuomet nesirgsite? Klystate!

Vaiko organizmas yra dar keletą kartų jautresnis, dėl to ypatingai svarbu išvengti papildomų ligų ir nesusipratimų dėl nežinojimo. Oro drėkinimas yra labai pasiteisinęs ir paprastas dalykas, daugelis tėvų pamato akivaizdų skirtumą savo vaiko ir visos šeimos sveikatoje. Statistiškai net 90 procentų šeimų, kurios linkusios susirgti būtent šaltuoju metų laiku, pripažįsta, kad pradėjus palaikyti sveiką drėgmės balansą namuose, to išvengė, kai tuo tarpu net 87 procentams palengvino alergijos ir astmos simptomus.

Kaip drėkinti kambarį?

Kambario drėkinimo būdų yra begalės, pradedant paprastomis taisyklėmis. Visuose namuose tinka išstatyti augalus, galima apipurkšti užuolaidas vandeniu, džiauti rūbus, pastatyti dekoratyvinius vandens pripildytus indelius, po apsilankymo duše palikti atidarytas duris, ant radiatoriaus prikabinti dubenį su vandeniu, tačiau tokios gudrybės nėra tinkamos vaiko kambariui, nes šis gali žaisdamas užsigauti, nuversti daiktus arba apsiplikyti. Tinkamiausias variantas vaiko erdvėje yra kambario drėkintuvas. Pasirinkus gerą kambario drėkintuvą, galima stebėti ir reguliuoti, išlaikyti tinkamą drėgmės ir sauso oro balansą, tokiu būdu užtikrinant vaiko sveikatą ir sveiką jauno organizmo formavimosi procesą.