Nebijok svarstyklių: kodėl turėtum svertis kasdien?

„Bijau lipti ant svarstyklių“, po triukšmingo ir „skanaus“ savaitgalio skundžiasi draugė. Ir mes ją suprantame, užlipti ant svarstyklių kai kada yra baisiau ir sunkiau nei atsikelti 6 ryto ir šaltu oru pėdinti į nuobodžiausią pasaulio paskaitą. Tačiau mitybos specialistai visiems norintiems susireguliuoti savo svorį, rekomenduoja svarstykles prilyginti tokiam svarbiam daiktui kaip dantų šepetėlis. O juk dantis valomės kasdien, o jei sąžiningai, tai ir po kelis kartus. Tačiau kalbant apie svarstykles, verta išsiaiškinti, kaip dažnai yra naudinga svertis.

Cornell University mitybos ir psichologijos profesorius David Levitsky atliko tyrimą su 162 žmonėmis, kurie norėjo numesti svorį. Pusei iš grupės buvo suformuluota užduotis numesti 10 proc. savo kūno masės ir vėliau metus laiko išlaikyti tokį svorį. Ši grupės dalis turėjo svertis ir fiksuoti svorį kasdien. Rezultatai patvirtino teoriją, net 29 proc. iš šios grupės pasiekė gerų rezultatų, palyginus tik su 10 proc. iš kontrolinės grupės.

Svarstyklių galia

Ne vien tokie tyrimai įrodo, jog svertis reikia. Tai savireguliacijos mechanizmas, nuolatinis svorio sekimas padeda kontroliuoti savo persivalgymus bei kitus blogus įpročius, kurie iš karto atsispindi svarstyklių rodyklėse. Pirmiausia, reikia turėti geras svarstykles. Šiais laikais išties didelis pasirinkimas įvairių buitinių svarstyklių, pradedant mažomis ir paprastomis, baigiant įspūdingo dizaino su kūno kompozicijos analizatoriais. Platus asortimentas prireikus naujų svarstyklių, yra čia: https://www.b-a.eu/c1701/Buitines-svarstykles

Svėrimasis ir svorio fiksavimas yra tam tikras psichologinis svertas neleidžiantis priaugti svorio. Vis po gramą kasdien liktų nepastebėta ir po kelių mėnesių jau reiktų susiimti už galvos dėl priaugto svorio, tačiau sveriantis kasdien, greitai pastebimos tendencijos ir galima atsisakyti kokio saldainiuko prie kavos ir nepriaugti. Toks pat principas galioja ir tuomet kai norima numesti svorio. Pastebėjus svorio mažėjimą, apima džiaugsmas ir ryžtas tęsti tai kas pradėta.

Beje, įdomus faktas, jog vieno tyrimo metu nustatyta, kad pasisvėrus ir peržiūrėjus maisto reklamas, nebėra poreikio prasidaryti šaldytuvo. Svarstyklės tampa tarsi tuo geruoju stabdžiu.

Svėrimosi kasdien trūkumai

Kiekvienas reiškinys turi savo privalumus ir trūkumas. Svėrimasis kasdien, nors ir apibūdinamas teigiamai, tačiau turi ir savo neigiamų pusių. Svorį įtakoja itin daug veiksnių, pavyzdžiui, vartojant daug druskos ar geriant daug vandens, per mėnesines, per didelius karščius kūnas kaupia skysčius ir svoris yra didesnis nei iš tikro.

Kiti žmonės nepakelia svėrimosi iš emocinės pusės ir buitinės svarstyklės ( žiūr.čia) tarsi blogas šešėlis vaidenasi praeinant. Tiesiog kai kuriems žmonės svorio svyravimas veikia neigiamai emocijas, o jei žmogus yra iš tų kurie valgo, kai stresuoja, tuomet svėrimasis tampa sudėtinga užduotimi.

Taip pat svėrimasis yra kiek kitoks kuomet yra sportuojama. Raumenys yra kiek sunkesni už lašinukus, tad jei sportuojant stiprinami raumenukai, svoris gali kiek didėti, nors apimtys mažėja. Tad sportuojant reikėtų ne tik svertis, tačiau ir išsimatuoti apimtis.