Radiologiniai tyrimai gelbsti žmonių gyvybes

Šiuolaikinėje medicinoje radiologija — neatsiejama, bet retas žmogus pagalvoja apie tai, kodėl ji yra svarbi. Paprastai kalbant, radiologija prisideda prie gyvybės išgelbėjimo, beveik kiekvieno medicinos srityje: pradedant nuo vėžio diagnostikos, gydymo iki insulto diagnozės. Įvairios medicininės organizacijos norėdamos parodyti radiologijos svarbą paskelbė net jos dieną, kurią visas pasaulis mini vasario 10 dieną. Ši diena tokia ypatingą dėl to, kad radiologijos tyrimai padeda aptikti tiek žmonių gyvybių nusinešusį vėžį, todėl kartu su šia diena primenama apie reguliarų pasitikrinimą.

Kadangi, kasmet didėja sergančių onkologinėmis ligomis, medicinoje kuriami diagnostiniai prietaisai arba tobulinami seni, kad lengviau ir greičiau aptiktų ligas. Ir dabar naudodami radiologinius tyrimus medikai vis dažniau remiasi būtent šio metodo rezultatais, kuomet gali ne tik aptikti ligą, bet ir įvertinti naviko atsaką gydymui. Jeigu seniau radiologas sugebėdavo įvertinti naviką bei jo dydį, tai dabar technologijos yra tokios išsivysčiusios, kad galima pamatyti net kraujo tėkmę, apskaičiuoti ląstelių kiekį ir įvertinti kitus svarbius parametrus gydant ligą.

Radiologijos metu suteikta informacija padeda skirti individualų gydymą. Tada gydymas yra tikslingas ir žmogus gauna tik tokį gydymo kursą, kuris padeda įveikti ligą. Vaistų bei procedūrų kiekis nėra viršijamas, o siekiama išgydyti pacientą jam neatimant jėgų. Toks gydymo būdas padeda išsaugoti daugybę gyvybių. Todėl tai padeda žmonėms neprarasi vilties.

Lietuvoje jau gana senai atliekama kompiuterinė tomografija, kurios metu matomi tikslūs tyrimo rezultatai. Tai vienas iš radiologijos metodų, kuris gerai žinomas ir ilgai naudojamas. Kitas tyrimas, kuris yra padėjęs ištirti ir nustatyti daugybę ligų ir dar ankstyvoje stadijoje išgydyti žmones — tai magnetinio rezonanso tomografija. Šis įrenginys gali lyg nuskenuoti žmogaus kūną ir pateikti rezultatus medikams. Toks aparatas yra sveikas žmogui, nes neskleidžia jonizuojančių spindulių, kurie gali sukelti vėžį. Šie pagrindiniai įrenginiai padeda gauti visą informaciją apie žmogaus būklę.

Scroll to Top