Kodėl rinkoje nebėra gyvsidabrio termometrų?

Artėja šaltasis ir drėgnasis metų laikas, kai stengiamasi sušilti grįžus iš žvarbaus lauko, o ir oro temperatūros pokyčiai atrodo mums ne į naudą. Todėl neretai peršąlame ar pasigauname kokį virusą, kuris mus tiesiog guldo į ligos patalą. O dar ta nepakeliama temperatūra, kuri tiesiog verčia mus jaustis blogai ir laužo kaulus. Dažnai pastebima, kad studentai ar kiti jaunesni žmonės yra priešiški temperatūros matavimuisi ir ligą nešioja bei užkrečia kitus to nežinodami, nors ir jaučiais labai blogai. Jeigu turite tokių draugų, įkrėskite jiems proto taip nesielgti, nes juk svarbu pasirūpinti savo sveikata.
O dabar gal apie termometrus. Kaip pastebėjote rinkoje atsirado tik elektroniniai termometrai ir dingo senieji gyvsidabrio. Kodėl jie dingo, jeigu mes juos ilgai naudodavome ir nuo jų mums nieko nenutikdavo? O dėl to, kad jie išties kėlė rimtą grėsmę mums ir artimųjų sveikatai. Kad ir kaip priešintumės sveikatos ministerijos nutarimu atsisakyti gyvsidabrio termometru, juos vis tiek teks pakeisti elektroniniais, kai prarasite paskutinį senąjį termometrą.

Taip, gyvsidabrio termometrai Lietuvoje dar labai plačiai naudojami, juk kol jie nesudūžta yra tinkami naudojimui, bet greitosios pagalbos darbuotojus vis dažniau pasiekia skambučiai apie sudužusius termometrus, kurie labai kenkia sveikatai. O jei dar tokie termometrai yra naudojami matuojant mažo vaiko temperatūra, tai dar didesnė rizika jį įskelti ar sudaužyti. Todėl, kad tokių kuriozų nepasikartotų gyvsidabrio termometrai buvo išimti iš rinkos. O juos pakeitė kiti, skaitmeniniai termometrai, kurie daug saugesni už senuosius.

Tačiau dažnai pasigirsta skundų, kad tokie termometrai yra netikslūs, bet jei pirksite sertifikuotus ir pasaulyje pripažintus termometrus tuomet tokių problemų tikrai neturėsite. Geriau jau nusipirkti vieną gerą, bet brangesnį, nei vieną pigų ir netikslų. Todėl jeigu dar turite gyvsidabrio termometrą, pakeiskite jį nauju, nes jūsų sveikata turėtų būti pati svarbiausia, šiuo atveju.

Reikia naujo termometro? Apsilankykite biomed.lt internetinėje parduotuvėje: https://biomed.lt/lt/53-termometrai