Širdies bei kraujagyslių mankšta: aerobikos stepo nauda mūsų sveikatai

„Gražiame kūne slypi graži siela“, – yra sakę Antikos filosofai, tik kas iš to, jei gražus kūnas slepia nesveiką vidų ir prastą savijautą… Siekiant viso to išvengti ir mėgautis tiek dailiomis linijomis, tiek sveiku kūnu ar sklandžiai veikiančia organizmo veikla, rekomenduojama užsiiminėti sportu. Bene vieni labiausiai širdies bei kraujagyslių veiklą stiprinančių pratimų yra priskiriami kardio treniruočių grupei. Tai gali būti ir bėgimas, ir šokinėjimas ant batuto, ir aerobika. Būtent pastarasis sportas leidžia ne tik monotoniškai nieti prakaitą sporto salėje, bet ir pasisemti geros nuotaikos, judėti muzikos ritmu. Aerobikai nereikalingas praktiškai joks išankstinis pasiruošimas, ar inventorius. Išskyrus, specialią pakylą. Tai – vadinamasis aerobikos stepas, kuris pritaikytas aerobikoje daromiems pratimams, įvairaus amžiaus žmonių judesiams bei žingsniams.

Kiekvienas šiandien prekyboje esantis aerobikos stepas leidžia sureguliuoti širdies veiklą, stipriną širdies raumenis, teigiamai veikia kojų, šlaunų, sėdmenų sritis, stimuliuoja kraujotaką. Modernūs aerobikos stepai pasižymi beribėmis jų reguliavimo galimybėmis bei prisitaikymu prie kiekvieno žmogaus poreikių. Šiandien, profesionaliai aerobika užsiimantys asmenys gali rinktis ir aerobikos dekus, tai galima sakyti, praktiškai tas pats sporto įrenginys, kas ir aerobikos stepas, tačiau jis papildomai dar turi ir suolelio funkciją. Taigi, atsisėdus ant jo žmogus ne tik pailsės, bet ir galės praplėsti mankštos pratimų kombinacijas. Šis įrenginys dabar sporto pasaulyje yra vienas didžiausių mados klyksmų.

Taip pat aerobikos stepas gali būti labai naudingas tiems, kuriems sportas yra tarsi prevencija nuo tokių klastingų kaulų ar raumenų ligų, kaip artritas, osteoporozė, hipodinamija bei kitos. Naguose nedaug vietos užimantis, kompaktiškas aerobikos stepas užtikrina, kad nedidelę treniruotę žmogus gali surengti tiesiog savo namuose.