Pėdų sveikata garantuoja lengvą judėjimą

Mūsų pėdos – vienos svarbiausių viso kūno dalių. Nuo sklandaus jų funkcionavimo priklauso ir pačio žmogaus savijauta. Jei asmuo gali laisvai judėti, jo nevaržo jokie įkyrūs kojų skausmai, tuomet ir noras kažką veikti, sportuoti, keliauti ir panašiai yra lydimas didelio malonumo. Dabar daugelis ortopedų pabrėžia specialių pėdų tyrimų reikšmę. Lietuvos sostinėje gyvenantys asmenys taip pat turi galimybę išsitirti savo pėdų būklę – statinis pėdų tyrimas Vilniuje – greitas ir tikslius metodas, sužinoti, ar jūsų pėdos sveikos, ar joms reikalingas atitinkamas gydymas.

Statinis pėdų tyrimas Vilniuje kaip ir kituose pasaulio vietose yra atliekamas specialaus medicininio prietaiso plantografo pagalba. Įrenginio ekrane po keleto minučių gaunamas paciento pėdų rezultatas. Jo vaizdavimas net trijose dimensijose, skirtingomis spalvomis išskiriant informaciją apie pėdas, leidžia tiksliai matyti esamą situaciją.

Plantografo esmė – pamatuoti skirtingoms pėdos vietoms tenkantį slėgio stiprumą. Negana to, plantografas, esant poreikiui, pagal atitinkamus nustatymus gali lyginti skirtingų matavimų duomenis. Sistemos ataskaita, kaip viena ar kita pėdos dalis remiasi ir yra spaudžiama įvairių jėgų, aiškiai parodo:
– pėdų skliautų;
– pėdos krypimo ir laipsnio;
– pėdos taškų apkrovos;
– pėdos vidurio linijos;
– numatomo masės centro
ir kitų duomenų charakteristikas, nukrypimus nuo normos ar reikalingo gydymo būtinybę tam tikroms vietoms reikalingumą.

Tiek popieriuje, tiek kompiuterinėje laikmenoje patalpinami duomenys – bene svarbiausias kiekvieno žmogaus pėdų rodiklis.

Statinis pėdų tyrimas Vilniuje ir kituose miestuose rekomenduojamas atlikti pėdų skausmą jaučiantiems, nuo susidariusių skausmingų nuospaudų kenčiantiems žmonėms, arba jei juntate ypač nemalonų kelių, klubų ar nugaros skausmą.