Siaubas dantisto kėdėje, arba protinių dantų rovimas

Vien pats žodžių junginys „protinių dantų rovimas“ dažnai kelia tokį siaubą, jog kiekvienas stengiasi net nesileisti į platesnes kalbas ir kaip mat baigia temą. Nors ši procedūra yra iš tiesų labai nemaloni, tačiau kai kuriais atvejais ji yra neišvengiama dėl tam tikrų priežasčių.

Protiniai dantys išdygsta vėliausiai iš visų ir neretai su savo pasirodymu atsineša nemažai problemų. Vienos tokių yra skausmas, dantenų patinimas, pasikeitęs sąkandis, nemalonus kvapas, sklindantis iš burnos, bei kitos panašios su burnos higiena ir su šioje srityje esančio kaulinio audinio dariniais susijusios problemos.

Kadangi, kaip jau buvo minėta, šie dantys išdygsta vėliausiai, žandikaulyje, ypatingai mažesniame, jiems nelieka vietos, todėl jie auga kreivai, išdygsta šonuose ir sukelia rimtų problemų. Būtent tokiu atveju, siekiant išvengti baisesnių komplikacijų ar su protinių dantų išdygimu atneštų nepatogumų, yra atliekamas protinių dantų rovimas. Šios odontologo kabinete atliekamos procedūros metu patyręs dantų gydytojas atlieka rentgenologinį tyrimą, kuris leidžia tiksliai nustatyti protinio danties būklę bei aplinkinių dantų esamą situaciją.

Nors labai didelė dalis žmonių labai baiminasi šios protinių dantų rovimo procedūros, iš tikrųjų ji nėra tokia baisi kaip galbūt gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Asmenims, kurie sėdi odontologo kėdėje, gydytojas nuskausmina operuojamo danties vietą ir suveikus vaistams, jis atveria minkštuosius burnos ertmės audinius ir pašalina protinį dantį.

Protinių dantų rovimas yra gana sudėtinga procedūra, tad po tokios operacijos apytiksliai tris, keturias dienas gali jaustis tos vietos sudirgimas, menkas kraujavimas ir nežymus skausmas. Tačiau po to viskas greitai susitvarko ir protinio danties vietoje lieka tvarkinga, erdvi vieta, kuri netrukdo nei kitiems, aplinkiniams dantims, nei sukelia nemalonius pojūčius ar skausmą šių dantų savininkams.