Pagalbos — skauda sąnarius!

Šiandien gyvenimo ritmas yra toks, jog priverčia net ir labiausiai nemėgstančius judėti asmenis išsijudinti ir veikti. Tiesa, daug judant ar sportuojant padidėja šansai susižeisti ir patirti skausmą. Net, jei aktyviai kažką veikiant išorės veiksniai ir nedaro įtakos sąnarių skausmui, retkarčiais asmenims išties stipriai skauda sąnarius ir čia gali padėti tik rimtas ir atsakingas sąnarių gydymas.

 

Sąnariai — viena svarbiausių žmogaus organizmo jungčių

 

Sąnariai — iš sąnarinės ertmės, sąnarinės kremzlės bei sąnarinės kapsulės sudaryta jungtis tarpusavyje jungianti žmogaus kaulus. Per daugelį evoliucijos metų, žmogaus kaulų sistemoje itin tobulai išsivystė sąnarių kremzlė, kuri garantuoja, kad kaulai nesitrintų vienas į kitą. Dar sklandesniam kaulų judėjimui, sąnario viduje yra aptinkama šiek tiek sąnarinės kapsulės gaminamo skysčio, kuris būtent ir užtikrina lengvesnį kaulų judėjimą. Dėl šios sąnarių sistemos kiekvienas gali nevaržomai bėgioti, šokinėti ir pan.

 

Sąnarių uždegimas itin rimta problema

 

Liaudyje sąnarių uždegimas tarp profesionalių gydytojų yra vadinamas artritu ir dažnai jų įvardijamas kaip viena bjauriausių žmones kamuojančių ligų. Sąnarių uždegimas, kaip ir sausgyslių uždegimas, praktiškai visais atvejais kyla dėl įvairių bakterijų bei virusų. Rimtas sąnarių gydymas dėl sustiprėjusio skausmo yra būtinas ir tuo atveju, jei po traumos sąnaryje ima kauptis skystis, antraip sąnarių uždegimas ir skausmas tik didės ir sukels rimtas komplikacijas.

 

Populiariausi liaudies medicinos būdai sąnarių gydymui

 

Kamuojamas sąnarių uždegimas ar lengvai judėti neleidžiantis sausgyslių uždegimas pačioje ligos pradžioje gali būti gydomas tam tikrais liaudies medicinos būdais. Vienas populiariausių naminių vaistų yra kaštonų nuoviras. Jam paruošti reikalinga 300 g kaštonų vaisių: kaštonų odeles reikia nulupti ir sumalti. Tada jos yra įdedamos į tamsų 1 litro talpos stiklinį indą ir užpilamos vandeniu. Maždaug po dviejų savaičių jį galima tepti ten, kur skauda sąnarius.
Kitas plačiai išbandomas būdas — bulvių nuoviras. Išvirus bulves patariama neišpilti likusio skysčio, bet jį gerti ryte ir vakare. Teigiama, jog toks nuoviras gali sumažinti sąnarių ar sausgyslių skausmą.

 

Profesionalius gydymas medicinos įstaigose

 

Jeigu sąnarių uždegimas yra ypač stiprus ir skausmas nemažėja net po įvairių netradicinių gydymo būdų, delsti negalima. Patyrę gydytojai sąnarių gydymui gali pasiūlyti:

 

  • injekcijas į sąnarius/ skausmo gydymą hialuronu;
  • PRP, gydymą trombocitų koncentratu;
  • kompleksinį gydymą (daktarai mano, jog jis yra bene vienas efektyviausių medicininių sąnarių ir sausgyslių uždegimų gydymo metodų).