Iššokęs kojos kauliukas – pėdos deformacija, kurią būtina gydyti
|Pastebėjai, jog jau kuris laikas, skauda kaulą prie nykščio? Jis atrodo iššokęs labiau nei kitos kojos kauliukas? Darosi sunku įkišti koją į mylimiausius batelius, o tavo didysis pirštas krypsta į išorę? Vadinasi, tave kamuoja Halux Valgus. Ši pėdos deformacija kankina apie 30 proc. žmonių. Iš pradžių iššokęs kojos kauliukas gali nesukelti jokių problemų, bet ilgainiui, negydant šios problemos pirštas krypsta į išorę vis labiau, darosi skausminga ir nepatogu vaikščioti, žmogus pradeda jausti diskomfortą. Šai kodėl pajutus tam tikrus simptomus, rekomenduoju nedelsiant kreiptis į gydytoją – ortopedą, kuris galėtų imtis veiksmų ir kovoti su išsišokusiu kauliuku.
Iššokusio kauliuko atsiradimo priežastys gali būti labai įvairios:
- asmuo avi netinkamą avalynę (smailianosiai batukai, aukštakulniai ir kt);
- moteris yra nėščia (padidėja kūno svoris, kuris ant pėdos paskirstomas dažniausiai netolygiai);
- tačiau dažniausia priežastis yra paveldimumas;
Taigi kaip jau minėjau anksčiau pagrindinė Halux Valgus atsiradimo priežastis yra paveldimumas, tad jei Tavo mama, teta, močiutė ar dėdė turėjo tokių problemų, tikėtina, kad jų turėsi ir tu. Tiesa, moterims ši problema pasitaiko gerokai dažniau, tačiau vyrai taip pat susiduria su tokiomis problemomis. Kadangi tai paveldima pėdos deformacija, jos išvengti yra labai sunku. Žinoma, jei norite bandyti atitolinti šią pėdos deformaciją, arba sulėtinti jos progresą, turėtumėte daug plaukioti, daryti pėdos masažus, avėti patogią avalynę ir esant galimybei, vaikščioti basomis. Tačiau tai negarantuos, jog Jūsų didžiojo piršto kaulas nepakryps.
Taigi, Halux Valgus gydyti būtina. Iš pradžių iššokusio kauliuko problema yra gydoma ortopediniais vidpadžiais, naktiniais atvedėjais, mankštomis. Jei pacientas jaučia diskomfortą ir skausmą, reikalinga operacija.
Daugiau nformacijos apie įtvarus kojos kauliukui galite rasti www.pesplanus.lt/itvarai.