Odos grybelis – kandidozė

Odos grybelis, gali pažeisti bet kurį odos lopinėlį, todėl ligos, kurios atsiranda dėl įvairių patogeninių grybelių – dermafroditų, yra vadinamos odos grybelinėmis ligomis. Grybelinių odos ligų simptomai gali būti gana įvairūs: odos įtrūkimai, rusvos arba rausvos dėmės, susidariusios ant odos, pūslelės, niežulys, pūslių ar dėmių pūliavimas arba „šlapiavimas“. Yra žinoma apie 40 rūšių grybelių, sukeliančių įvairių odos susirgimų, tačiau dažniausiai pasitaikantis, tai odos kandidozė.

odos grybelis

Odos kandidozė – grybelinis odos susirgimas, dažniausiai vadinamas tiesiog grybeliu. Toks susirgimas iškart signalizuoja, jog žmogaus imuninė sistema yra nusilpusi, tad gydyti reikia kompleksiškai, ne tik pažeistas vietas tačiau ir stiprinant visą organizmą.
Kalbant plačiau apie odos kandidozę reikia paminėti, kad ją sukelia grybelis, pavadinimu Candida albicans. Šia bakterija užsikrėsti galima per kontaktą su kitu žmogumi arba naudojant kito asmens higienos reikmenis (lytinių santykių metu, naudojantis ne savo rankšluosčiu, apatiniais rūbais ir kt.)
Dažniausiai ši liga pasireiškia nėščioms moterims ir toms, kurios vartoja hormoninius preparatus, lengviau užsikrečia tie, kurie serga cukriniu diabetu, kurie ilgą laiką vartojo antibiotikus ir, kurių imuninė sistema gerokai susilpnėjusi.
Odos grybelio (kandidozės) požymiai:

 • odos pūslės;
 • raudoniai;
 • niežtėjimas;
 • odos įtrūkimai;
 • trūkus pūslėms gali atsirasti odos erozijos;
 • pleiskanota oda;

 

odos grybelis

Odos kandidozę gydo dermatovenerologas, tad, jei pastebėsite bent vieną iš aukščiau paminėtų simptomų, būtinai kreipkitės į gydytoją. Kitu atveju liga gali komplikuotis ir ją išgydyti bus gerokai sudėtingiau.
Gydymas būna dviejų tipų: vietinis arba sisteminis. Vietinio gydymo metu naudojami tepalai, kremai ir kt. Na, o sisteminio grybelio gydymo metu vartojamos įvairios tabletės arba leidžiamieji vaistai.
Taigi odos grybelis yra tikrai nemaloni liga, su kuria ne tik norisi, tačiau ir būtina kovoti. Todėl rekomenduojame rūpintis savo imunine sistema, vartoti vitaminus ir gerai išsimiegoti, kad tokios bakterijos, kaip grybelis, nekibtų prie Jūsų organizmo.

Taigi, jau nemažai išsiaiškinome apie tai kas yra tas odos grybelis, kokie jo požymiai, į kokios specializacijos daktarą reikia kreiptis dėl gydymo ir kt. Tiesa, visų pirma derėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, išdėstyti kuo skundžiatės ir paprašyti siuntimo pas dermatovenerologą.

Kaip atrodo kandida?

kandida grybelis 2kandida grybelis

kandida grybelis 3

Kandida grybelį turi beveik visi žmonės savo žarnyne ir kol jis ten, jo neverta naikinti, nes jis ir vėl atsiras, be to žarnyne tam tikras jo kiekis yra nepavojingas. Jį reikia gydyti tik kai jis sukelia uždegimą arba nukeliauja iš žarnyno į kraują, kvėpavimo takus, šlapimą, ar kitus organus. Taip pat kandida grybelis aptinkamas ir ant odos, burnoje, išangėje, genitalijose bei makštyje. Su makšties grybeliu susiduria ne reta moteris, taip pat kandida gali sukelti uždegimą ir vyrų lytiniuose organuose: varpos galvutėje ar apyvarpėje. Kandida labai lengvai iš žarnyno plinta į organus tuomet kai žmogaus imunitetas yra nusilpęs. Kandida infekciniai mikrobai dažniausiai maitinasi cukrumi ir dūlančiomis ląstelėmis. Na, o mes skatiname jo vešėjimą netaisyklingai maitindamiesi, vartodami daug kavos, cukraus, alkoholio, glitiminių grūdų, gerdami antibiotikus ar kitokius stiprius vaistus, kurie trikdo žarnyno mikroflorą bei silpnina imunitetą.

Kandida simptomai yra labai įvairūs bei sunkiai pastebimi, kartais tiesiog į tokius simptomus numojama ranka arba dėl šių simptomų apkaltinamos kitos priežastys, dėl to sunku diagnozuoti ar juos sukėlė tikrai kandida. Vienas aiškiausiai pasireiškiančių kandida grybelis išplitęs makštyje, išangėje ir vyriškose genitalijose. Uždegiminės vietos smarkiai parausta, tuomet nesunku suprasti, kad tai reikia gydyti.

Kandida grybelio sukelti simptomai:

 • prastas kvapas iš burnos;
 • vyrams genitalijų kandidozė pasireiškia ypač nemaloniu šlapimo kvapu, moterims — makšties niežuliu bei deginančiu šlapinimusi;
 • silpnas imunitetas (kuris laikomas simptomu, nors kartais jis tampa ir kandida išplitimo priežastimi);
 • įvairios alergijos;
 • miego sutrikimai;
 • raumenų i sąnarių silpnumas, skausmai ir kt.

Scroll to Top