Kokius batukus pirkti vaikams?

Beveik visi vaikai vaikščioti išmoksta pirmaisiais-antraisiais gyvenimo metais. Tai džiugus įvykis, kuris vis tik sukelia nemažai klausimų tėveliams. Pavyzdžiui, kokią avalynę vaikui parinkti, kad pėdos formuotųsi sveikos ir stiprios, ar pirkti brangius batus, ar dėl to, kad juos reiks dažnai keisti verta įsigyti pigesnius? O galbūt ortopediniai batukai vaikams yra geriausias variantas iš visų? Išties, ortopediniai batukai, skirti vaikams yra puikus sprendimas, nes tokio tipo batai reikalingi ne tik tiems, kurie turi pėdų problemų, bet ir vaikams, kurių pėdos yra sveikos. Taip yra todėl, kad ortopedinė avalynė padeda formuoti taisyklingą vaiko laikyseną bei pėdos formą. Kai kurie specialistai tikina, kad pėdomis būtina rūpintis nuo pat kūdikystės, o geriausias rūpinimasis vaikučio pėdutėmis, tai profilaktika. Ortopedinė avalynė tam puikiai tinka.
Tačiau ortopediniai batukai vaikams, taip pat, kaip ir bet kokia kita avalynė negali būti pritaikoma bet kaip. Svarbu parduotuvėje apsilankyti drauge su vaiku, kad jis galėtų pasimatuoti batus, pavaikščioti su jais, galbūt net pabėgioti. Nes tik tokiu būdu galima tinkamai įvertinti, ortopediniai batukai tinka, ar ne. O labiausiai rekomenduojame prieš ėjimą į parduotuvę nuvykti pas gydytoją ortopedą, kuris atliks vaikučio pėdų diagnostiką, parinks tinkamiausią avalynę, kurioje būtų specialiai išformuotas vidpadukas ir kurio padas būtų pakankamai lankstus. Mažai, kas žino, tačiau  svarbu, jog pado vidurinė dalis būtų lanksti, nes batai su tinkamai išformuotu vidpadžiu palengvina vaiko žingsnį ir suteikia galimybę kokybiškai atsispirti priekine pėdos dalimi.
Nors atrodo, kad sprendimas vaikui pirkti ortopedinę avalynę išsprendžia visas problemas ir klausimus, tėveliams vis tiek gali kilti dar daugiau abejonių: iš kokių medžiagų turi būti pagaminti ortopediniai batukai, kiek laiko vaikas turi juos avėti per dieną? Ar galima išaugtus batukus atiduoti kitam vaikui ir pan.? 
Ortopediniai batukai vaikams turi būti pagaminti iš natūralių medžiagų, kad būtų išvengiamas pėdutės prakaitavimas. Avėti ortopedinę avalynę reikėtų apie šešias valandas per dieną, o kitiems vaikams padėvėtus ortopedinius batus atiduodi griežtai draudžiama. Taip yra todėl, kad batukai nuo ilgo vaikščiojimo šiek tiek deformuojasi pagal vaiko, kuris avėjo tuos batus, pėdutę. Tad atiduodami dėvėtus ortopedinius batus kitam vaikui, galite jam labiau pakenkti nei padėti.
Taigi, ortopediniai batukai padeda vaiko laikysenai, taisyklingos pėdos padėties formavimui ir tinkamai tolesnei vaiko pėdos raidai, tad pradėjus vaikui vaikščioti, būtinai apsilankykite pas ortopedą, kuris įvertins vaiko pėdos būklę ir patars, kokią avalynę pirkti tikslingiausia.