Tinkamas pasiruošimas nėštumo metu – sklandesnis gimdymo procesas?

Nesvarbu, ar laukiatės pirmojo, ar ketvirto vaiko, nėštumo laikotarpis gali būti kiek chaotiškas. Todėl kad geriau susirikiuotumėte mintis, šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip galima pasiruošti sklandžiam kūdikio atėjimui į jūsų gyvenimus. Čia pasidalinsime elementariais, praktiškais patarimais bei informacija, kurios galbūt nežinojote anksčiau.

Nuraminkite save

Jei nėštumo pradžia jums kelia didelį nerimą, ar su užsimezgusiu vaisiumi viskas gerai, arba jei šeimoje yra pasitaikę genetinių ligų atvejų, rekomenduojame atlikti tam tikrus tyrimus dar pirmojo nėštumo trimestro eigoje. NIPT tyrimai gali įvertinti jūsų kūdikio sveikatą jau 10-tąją nėštumo savaitę. Tai neinvaziniai prenataliniai tyrimai, kurie pasižymi ypatingu tikslumu. Kai visos abejonės bus pašalintos, galėsite pilnavertiškai mėgautis nėštumo laikotarpiu.

Paruoškite visus kūdikiui reikalingus daiktus

Įsitikinkite, kad naujagimis, ateisiantis į jūsų šeimą, bus tinkamai sutiktas. Paruoškite jam saugią miegojimo aplinką su tinkamu ir jo stuburui sveiku čiužiniu. Sugalvokite, kaip atrodys jo kasdienis prausimas, ar tam turite visas reikalingas priemones. Įsitikinkite, kad kūdikio pervystymas vyks saugiai ir patogiai. Užtikrinkite saugias keliones automobiliu, įsigydami sertifikuotą automobilinę vaiko kėdutę. Ir, žinoma, rūbai. Turėkite jų nei per daug, nei per mažai – kūdikiai pirmaisiais savo gyvenimo mėnesiais labai greitai auga. Ši taisyklė taikytina ir sauskelnėms. 

Pasiruoškite gimdymui morališkai

Geriausias patarimas būsimoms mamoms – neįsivaizduoti galimų scenarijų. Paprastai moterys yra linkusios romantizuoti kūdikio gimimą, kas iš esmės yra savaime suprantamas dalykas, tačiau kone visais atvejais pirmosios naujagimių gyvenimo dienos neapsieina be verksmų, o naujai gimusioms mamoms šios dienos neapsieina be įvairių skausmų. Tad kuo mažiau įsivaizduosite galimus scenarijus, tuo mažiau teks nusivilti. 

Taip pat būtų pravartu sudalyvauti bent keliuose seminaruose, kuriuose yra pasakojama gimdymo eiga, mokoma kvėpavimo technikų, kalbama apie kūdikio priežiūros ypatumus pirmosiomis dienomis. Tai padės bent iš dalies sumažinti kylantį stresą ir nerimą pagalvojus apie gimdymą ir pirmąsias dienas po jo.

Susikraukite daiktus į ligoninę

Kad jaustumėtės pasiruošusi gimdymui ne tik morališkai, bet ir praktiškai, rekomenduojame bent nuo 25-osios nėštumo savaitės būti susidėjus reikiamus daiktus ir priemones gimdymui. Tokiu būdu jausitės pilnai pasiruošusi ir staigaus bei netikėto gimdymo galimybė nekels tiek išgąsčio. 

Gaminkite ir užšaldykite patiekalus

Likus kelioms savaitėms iki gimdymo termino, apsvarstykite, ką sveiko ir turtingo maistinės vertės prasme galėtumėte paruošti ir užšaldyti, kad kelios pirmosios savaitės, sūpuojant naują šeimos narį ant rankų, būtų kiek lengvesnės mamai. Nuovargio kamuojamiems žmonėms ypatingai svarbi yra sveika, subalansuota ir pilnavertė mityba. Yra daugybė receptų, pagal kuriuos lengva paruošti užšaldyti tinkamus ir lengvai pašildomus patiekalus. 

Apsvarstykite gimdymo plano sukūrimo galimybę

Kad moteris visu 100% jaustųsi saugi gimdymo metu, ji gali susitarti su ją prižiūrinčiu medicinos darbuotoju, kad šis dalyvautų gimdyme ir priimtų naujagimį. Be to, kai kurios moterys nori, kad viskas bent iš dalies eitųsi pagal gimdymo planą, todėl dažnai tokį sukuria ir aptaria su gimdymą ketinančiu prižiūrėti gydytoju. Jame galima nurodyti, taikyti epidūrinę nejautrą ar ne, kada kirpti naujagimio virkštelę ir pan. Kalbant apie pastarąjį aspektą, tėvai vis dažniau svarsto galimybę išsaugoti kūdikio virkštelės ir placentos kraują bei virkštelės audinius tam, kad atsitikus nelaimei, galėtų išgelbėti savo kūdikio arba šeimos nario sveikatą. Placenta.lt – kamieninių ląstelių bankas gali jums padėti: konsultuos, surinks virkštelės kraują bei audinius ir juos saugos mažiausiai 20 metų, kad šios ląstelės ateityje pasitarnautų jūsų šeimos sveikatai.