Kokią naudą sveikatai ir buičiai gali suteikti actas?

Apie acto naudą skirtinguose variantuose galima girdėti tikrai jau ne pirmą kartą. Šią priemonę galima panaudoti ne tik maisto gaminime, bet ir buityje, todėl tai tik sudaro papildomą panaudojimo galimybę. Net visos acto rūšys efektyviai padeda kovoti su padidėjusiu cholesterolio kiekiu ir nuolat kontroliuoja cukraus kiekį, o tai reiškia, kad organizme yra palaikomas balansas. Actas padeda gerinti virškinimą bei atsikratyti nereikalingų kilogramų. 

Acto pagalba išoriniams reiškiniams

Jeigu nuolat turite įvairiausių negyjančių žaizdų, acto mišinys kartu su česnako sultimis gali padėti įveikti šią turimą problemą. Taip pat actas padeda kovoti su nagų grybeliu, o tai reiškia, kad užtenka nagus ištepti actu ir juos palaikyti per naktį. Net jeigu jus erzina strazdanų gausa ir norint jas sumažinti –  actą sumaišykite su baziliku, o šį mišinį tepkite ant tų vietų, kur norite pašalinti strazdanas.

Aukštam spaudimui reguliuoti rekomenduojama ant pėdų dėti skudurėlius, kurie yra išmirkyti acte, o kankinant anginai – ant kaklo reikėtų padėti kompresą, kurį sudaro acto, druskos ir medaus mišinys. 

Tiems, kas silpnus ir lūžinėjančius plaukus, acto pagalba jūs galite viską išspręsti! Išsiplovę galvą, pamėginkite plaukus perskalauti su obuolių actu. Po šios procedūros jūsų plaukai turėtų įgauti žvilgesio ir tapti žymiai labiau gyvybingesni. Norintiems atsinaujinti spalvą, actas gali padėti pašviesinti plaukus, tai jeigu svajojate apie šviesias sruogas, plaukus skalaukite actu kelis kartus per savaitę. Actas gelbsti ir nuo plaukų slinkimo, todėl vertėtų pagalvoti apie šią priemonę!

Celiulitas yra viena iš dažniausių problemų. Tam, kad būtų galima su juo kovoti, į pagalbą gali ateiti obuolių actas. Vandenį ir actą sumaišykite lygiomis dalimis ir ištepkite tas vietas, kurios yra problematiškos (jas reikėtų apvynioti maistine plėvele) Jeigu yra galimybė, apsiklokite šilta antklode, tam kad tos vietos imtų labiau prakaituoti. Taip reikėtų išbūti apie vieną valandą, o tos vietos, kurios buvo išteptos – nuplaukite vandeniu. Šią procedūrą galima kartoti net 2 – 3 kartus per savaitę.

Acto panaudojimo galimybės buityje

Nors ir actas dažniausiai yra naudojamas grožio ir sveikatingumo terapijose, jį laisvai galima panaudoti ir buityje. Pavyzdžiui, acto pagalba galite:išvalyti arbatinuką nuo kalkių, pašalinti nešvarumus esančius vandens nutekėjimo angoje, valyti langus (lygiomis dalimis vandenį praskieskite su actu ir naudokite jį kaip purškiklį stiklo (plastmasės) gaminiams valyti) ir net atsikratyti skruzdėlių (acto ir vandens tirpalą (šio turi būti po lygiai) užpilkite ant tų vietų, kuriuose yra skruzdžių buveinė).

Svarbiausia acto paskirtis – sveikata

Ryškiausios acto savybės yra atskleidžiamos tada, kai norima pagerinti kraujotaką. Ypač reikėtų orientuotis į obuolių actą, kuris prisideda prie šio gerinimo kokybės. Tam reikėtų išsiugdyti kasdienį ritualą, o tai reiškia, kad kiekvieną dieną gerkite po dvi stiklines obuolių acto ir vandens tirpalą, kuris padės nuolat aktyvinti jūsų kraujo tekėjimą. Šis gėrimas gali padėti kovoti net ir su menstruacijų skausmais bei yra naudingas tiems, kas serga kraujuojančiu hemarojumi. Net jeigu ir turite įvairių kraujuojančių žaizdų, obuolių acto pagalba galite paspartinti jų gijimo procesą. Taip pat obuolių actas ir vandens mišinys padeda ir tiems, kurie nuolat kenčia iš nosies ertmės tekančiu krauju.

Žinoma, jeigu norite neatrastų skonių maisto racione, o ir, kad sveikatai nebūtų kenksminga – ypač naudingas raudonojo vyno actas. Jo sudėtyje gausu antioksidantų ir vitaminų. 

Tie, kas turi problemų su žarnynu, taip pat gali actą naudoti, kaip tinkamą priemonę. Apsinuodijimas maistu yra vienas iš nemaloniausių reiškinių. Tam, kad jį būtų galima palengvinti, kas dvi valandas išgerkite virinto vandens, kuriame yra šaukštelis obuolių acto.