Kodėl organizmo alinimas dietomis yra daug pavojingesnis žiemą nei vasarą?

Visuomenės nariai tarpusavyje negali susitarti dėl daugelio dalykų – vienas tokių yra būtent dietos, kurių metu mažiname suvartojamo maisto porcijas ar neretai išvis atsisakome šio malonumo ir priverčiame save badauti. Tiesa ta, jog įvairiomis dietomis galime reguliuoti kūno svorį, tačiau tuo pat metu galime nepataisomai sutrikdyti savo pačių sveikatą, jeigu valgysime vienodus, nemaistingus patiekalus ir pan. Visgi, dieta dietai nelygi, o vienas metų laikas – kitam, – taip yra todėl, jog skirtingu metų laiku mūsų kūno maisto suvartojimo poreikiai yra skirtingi.

Dieta žiemą – greičiausias būdas į ligoninę

Šaltuoju metų laiku, kai vidutinė paros temperatūra taip ir nepakyla aukščiau nulio, mūsų kūnas jaučia didesnį karšto, riebaus maisto poreikį. Paprastai tokie patiekalai yra kaloringesni, todėl gaunamus riebalus nesunkiai paverčiame energija ir taip neleidžiame kūnui sušalti. Laikytis dietos žiemą yra išties pavojinga, nes toks įprotis visuotinai siejamas su kuo mažesniu suvartojamų kalorijų skaičiumi, – kai suvartoto maisto nepakanka organizmo poreikiams patenkinti, tad energijos pasisemiama deginant turimas atsargas. Tuo metu svoris krenta itin sparčiai, tačiau riba tarp optimalaus kūno svorio ir per mažo kūno svorio yra visai plonytė.

Dieta pavasarį – pasiruošimas vasarai

Žiemą daugiau laiko praleidžiame namuose, todėl natūralu, jog priaugame taip nenorimų papildomų kilogramų. Pavasaris yra puikus metas dietoms, kadangi orui šiltėjant galima atsisakyti riebesnių patiekalų, juos pakeisti lengvesniais. Tuomet kūnas natūraliai siekia atsivėsinti bei naudoti mažiau energijos maisto virškinimui ją panaudodamas kitais būdais. Karštesnėmis oro sąlygomis mes daugiau prakaituojame, todėl reikia nepamiršti gerti daugiau skysčių, neperkaisti. Pavasarį jau pradedame ruoštis artėjančiai vasarai, daugiau judame ir dietos neturi būti tokios drastiškos, jog savo rezultatais prilygtų tas, kurių buvo laikomasi šaltuoju metų laiku.

Dieta rudenį – optimalus pasirinkimas

Ruduo – vienas tinkamiausių metų laikų pasižadėti sau atsakingai laikytis dietos. Tai vienas ramiausių metų periodų, kuomet mums nereikia skubėti, o optimali vidutinė dienos oro temperatūra vis dar leidžia džiaugtis aktyviu laisvalaikiu gryname ore. Nors didžioji dalis žinduolių rudenį kaupia atsargas žiemai ir siekia priaugti kuo daugiau svorio, tačiau žmonėms jau seniai nereikia to daryti. Rudenį galime neskubėdami pereiti prie dažnesnio, bet saikingesnio valgymo, o suvalgytą energiją paversti prakaitu, tad dietos šiuo metų laikų net nereikalingos.

Nepaisant dabar esančio metų laiko, bet koks nutukimo gydymas laikantis dietos gali būti pavojinga, jeigu jos bus laikomasi netinkamai ar ši pasirodytų esanti per daug alinanti, o ne padedanti numesti kelis nereikalingus kilogramus. Prieš priimant sprendimą laikytis dietos, būtina pasitarti su specialistais! Tai galite padaryti internetu susisiekus su profesionaliu dietologu, kuris patars kas konkrečiu atveju geriausia Jūsų organizmui bei padės sudaryti mitybos programą, kurios dėka kūnas buvo ne alinamas skausmingomis dietomis, o pamaitintas pilnavertišku maistu.