Oro drėgmės lygio įtaka sveikatai

Ne paslaptis, kad oro drėgmė turi didelę įtaką ne tik namams, bet ir sveikatai. Tinkamas oro drėgmės lygis tiek žiemą, tiek vasarą, užtikrins, kad veltui nesusirgsite vien būdami namuose. Taip pat, tinkamai reguliuojama drėgmė padeda atsikratyti nepageidaujamo pelėsio bei drėgmės ant langų. Kokią įtaką oro drėgmė daro sveikatai?

 

Sauso oro poveikis

Jūsų namuose sauso oras gali susidaryti dėl aibės priežasčių. Viena iš pagrindinių – pernelyg sandarūs namai, kurie nei kiek nepraleidžia drėgmės, o kai vasarą itin karšta ir drėgmės lygis lauke sumažėja, pagalvoti apie oro drėkinimą būtina. Šiais laikais oro drėkintuvų būna įvairių – karštų garų, šaltų garų, oro drėkintuvai su valymo funkcija, bet vienas iš populiariausių naujų sprendimų – ultragarsinis oro drėkintuvas. Šie aparatai gali padėti apsisaugoti nuo sauso oro keliamų problemų – išsausėjusių akių, astmos paūmėjimo, kvėpavimo sistemos problemų. Toks namų klimatas gali sukelti ir alergines reakcijas dulkėms, dulkių erkutėms, kadangi sausame ore dulkės kur kas sunkiau nusėda ir labiau pasklinda po namus. Bene iš dažniausių problemų susijusių su namų sausumo – išsekus sausa oda. Hipoalergiškiems žmonėms tai gali paskatinti išbėrimus, padidinti tikimybė susirgti kitomis odų ligomis, kadangi odos išsausėjimas sekina imuninę sistemą. Kad oro drėgmės lygis būtų tinkamas, reikėtų siekti 45-60 procentų drėgmės lygio vasarą. Dažnai žiemą gali reikti siekti mažesnio drėgmės lygio dėl drėgnų klimato sąlygų. Tačiau yra atvejų, kai namai yra itin sandarūs nuo drėgmės ir namus reikia drėkinti net žiemą.

 

Drėgno oro poveikis sveikatai

Pati didžiausia drėgno oro sukeliama problema – pelėsis, kuriam įsiveisus gali kilti įvairios su kvėpavimo sistema ar alergija susijusius ligos. Pelėsiui drėgmė sukelia itin palankias sąlygas plėstis po namus. Tokiu atveju reikėtų įsigyti oro sausintuvą, rekomenduojama, kad jis būtų su automatine drėgmės lygio palaikymo funkcija, kad oras namuose nebūtų pernelyg sausas. Kita nemaloni problema – besikaupiantis kondensatas ant langų, gadinantis langų kokybę ir dar labiau spartinantis drėgmės problemą namuose. Tačiau su drėkintuvų ir sausintuvų pagalba išspręsite šias problemas be didelio rūpesčio.