Aukso dirbinių įtaka sveikatai

Nors juvelyrinių dirbinių paskirtis yra pasipuošti, tačiau neretai žmogus, rinkdamasis papuošalus sąmoningai renkasi metalą. Ne visi toleruoja netauriuosius metalus, daugelis yra jiems alergiški. Kiti apskritai pripažįsta tik auksą arba sidabrą.

Auksas – tai vienas iš metalų, kurio naudą sveikatai pripažįsta net ir tradicinė medicina. Nuo senų laikų auksas buvo vertinamas kaip antioksidantas, stabdantis senėjimą. Jį grožio procedūroms pasitelkdavo dar senovės egiptiečiai. Šiandien šios procedūros veido odai atliekamos daugelyje grožio salonų ir yra labai populiarios. Tikima, kad išoriškai naudojamas auksas odai suteikia spindesio, gerina kraujotaką bei skatina ląstelių regeneraciją.

Nors išorinio aukso naudojimo nauda ir neįrodyta, sakoma, kad aukso dirbiniai turi teigiamos įtakos širdies darbui. Taip pat mažina įtampą, teigiamai veikia esant depresijai, mažina nuovargį.

Medicinoje naudojamas auksas padeda pernešti deguonį, veikia antibakteriškai, radioaktyvusis auksas naudojamas onkologijoje. Jis naudojamas ir kai kurių vaistų gamyboje. Tačiau yra tam tikrų preparatų, kaip aukso druskos, kurios dėl šalutinių reiškinių šiandien gydymui nebetaikomos.

Auksas – taip pat vienas iš nedaugelio metalų, kuris praktiškai nesukelia jokių alerginių reakcijų. Tačiau jeigu tai skirtingo aukso lydinys, gali pasitaikyti tam tikrų organizmo reakcijų. Kartais gali būti, kad tas pats žmogus netoleruoja geltono aukso, tačiau jam puikiai tinka baltas ir atvirkščiai.

Yra keletas skirtingų aukso prabų, kurios parodo, tauriojo metalo kiekį lydinyje. Nuo jų priklauso ir juvelyrinių dirbinių kaina. Pats populiariausias ir dažniausiai pasitaikantis gaminiuose – tai 585 prabos auksas, kurio kaina bene geriausiai atitinka kokybę. Šie juvelyriniai dirbiniai yra labai paklausūs, juos mėgsta įvairaus amžiaus vyrai ir moterys. Auksiniai auskarai labai dažnas pasirinkimas vaikams ir dovanoms. Nes jų nereikia matuoti, o pasirinkus kuklius ir estetiškus auskarus, niekada neprašausite.