Naudinga informacija planuojantiems dirbti slaugoje

Jei planuojate apie slaugytojos darbą, turite turėti ne tik tam tikras žinias, bet ir atitinkamas savybes, tokias kaip: kantrybė, atjauta, emocinis stabilumas. Jos yra būtinos norint vykdyti šias pareigas. Norint būti slauge, turite turėti komunikavimo, bendradarbiavimo įgūdžių, būti atsakinga, greitai orientuotis ir pasitikėti savimi. Slaugytojos darbas yra įvairiapusiškas ir neapsiriboja vien tik ligonio slauga. Slaugytojas turi mokėti naudotis ir medicinos instrumentais bei aparatais, atlikti medicininius tyrimus, procedūras, laikytis ir mokyti sveikos gyvensenos principų. Slaugytojos darbe neretai tenka susidurti ir su situacijomis, kuriose reikia gebėti priimti tinkamus sprendimus, remiantis savo žiniomis ir patirtimi, tačiau turi išlikti ramus. Slaugytojo profesijos nepatartina rinktis žmonėms, turintiems sveikatos problemų, klausos, regos ar reakcijos sutrikimų, linkusiems į depresiją ar pan.

Kalbant apie profesines perspektyvas, baigus slaugos studijas kolegijoje, galimas įvairios specializacijos darbas, o įgijus patirties šioje srityje – padalinio vadovo ligoninėje pozicija.

Slaugytojos profesinę kvalifikaciją galite tobulinti darbo vietoje, tam rengiami specialūs seminarai bei kursai. Slaugytojos, kaip ir gydytojai, kasmet turi kelti kvalifikaciją, nes tik taip išsaugo darbo licenciją.

Taigi, jei nuspręsite ieškotis slaugytojos (-o) darbo, tai galite padaryti randu.lt darbo skelbimų puslapyje. Paruošėme jums 5 populiariausius darbdavio klausimus, kurių galite tikėtis kandidatuojant į slaugytojos poziciją:

  1.       Ar turite darbo patirties slaugos srityje?
  2.       Kokią įgytą slaugytojos specializaciją turite?
  3.       Ar esate kantrus (-i)?
  4.       Kokius kvalifikacijos kėlimo kursus baigėte?
  5.       Ar mokėtės kokių nors specialiųjų dalykų, tokių kaip vaiko priežiūra, bendruomenės slauga, onkologinė slauga ir pan.?

Darbo pokalbyje gali pasitaikyti ir bendrinių klausimų. Jų pavyzdžius galite rasti randu.lt darbo skelbimų portale, skiltyje – Dažniausiai užduodamų klausimų darbo pokalbyje TOP 30.