Kam skirtos ortopedinės prekės?

Dažnas žmonės susiduria su įvairiausiomis traumomis, kažkokiais stuburo pakitimais ir kitomis problemomis, kurias išspręsti naudojamos ortopedinės prekės. Ortopedinės prekės – tai produktai, kurie skirti žmonėms, turintiems netaisyklingą laikyseną, jaučiantiems pastovius skausmus. Šios prekės padeda pagerinti kraujotaką, o nėščioms moterims – nuolatos jaustis patogiai ir komfortiškai.

Ortopedinės prekės

Ortopedinės prekės būna labai įvairios, o žmonės gali rinktis iš plataus ortopedijos techninių priemonių asortimento, kuriuo prekiauja specializuotos ortopedinių prekių linijos ar parduotuvės. Žmonės perka tokias prekes kaip ortopedinę avalynę, ortopedinius vidpadžius, įtvarus, protezus, kineziterapijos priemones, įtvarus bei kojines sportui, ortopedines pagalves, pėdų apsaugas ir priežiūros priemones, kompresines kojines.

Pagrindinės ortopedinės prekės:

  • Ortopedinė avalynė – tokią avalynę rekomenduojama dėvėti žmonėms, kurie turi problemų su pėdomis, jaučia nuolatinius skausmus. Dažniausiai ortopedinę avalynę dėvi vaikai, kurie neteisingai stato pėdas, kurių pėdos vystosi plokščios – šiuos sutrikimus būtina gydyti. Tokią avalynę galima įsigyti specializuotose ortopedinių prekių parduotuvėse arba internete;

  • Įtvarai – tai tokios ortopedinės priemonės, kurios gaminamos individualiai kiekvienam žmogui, kuris patyrė traumą: lūžo kažkuri kūno vieta, pasitempė sausgyslės, susitraukė raiščiai, po tam tikros operacijos ir kita. Taip pat įtvarai yra gaminami žmonėms, kurie yra po insulto, kad jiems būtų lengviau atlikti kasdieninius veiksmus, save prisižiūrėti ir apsirūpinti. Įtvarai yra skirti kaklui, stuburui, kojoms bei rankoms, taip pat gaminami individualiai sportininkams, patyrusiems įvairias veido traumas;

  • Protezai – šios ortopedinės prekės yra skirtos žmonėms, kurie patyrę nelaimę ir neteko galūnės, turi negalią ir nori pagerinti savo gyvenimo kokybę. Protezai yra gaminami individualiai kiekvienam žmogui, pagal jo kūno sudėjimą, odos spalvą, atitaikant reikalingas proporcijas. Protezai gaminami veidui (nosis, ausis), taip pat rankoms bei kojoms, o jų estetinė išvaizda bei funkcionalumas padeda žmogui jaustis komfortabiliau.

Labai svarbu prisiminti vieną dalyką – tik profesionalas gali paskirti tinkamą ortopedinę prekę. Iš ties svarbu pajutus bet kokius skausmus kreiptis į specialistą, nesvarbu ar tai nugaros skausmai, ar patempta čiurna, tačiau tik gydytojas ortopedas žino ką daryti ir kokią priemonę paskirti, kad gydymas būtų greitas bei efektyvus.