Sedacija – geriausias odontologo pagalbininkas

Kiekvieną kartą susipažindami su žmogumi, mes pirmiausia atkreipiame dėmesį į jo išvaizdą: akis, lūpas, nosį, dantis. Nepriekaištinga išvaizda praverčia daugelyje gyvenimo situacijų, pavyzdžiui, darbinantis ar norint padaryti įspūdį būsimiems klientams. Įdomiausia tai, kad žmogaus išvaizda gali daug papasakoti apie jį patį, apie jo ydingus įpročius ar gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, pageltę dantys gali reikšti, kad žmogus rūko, o pajuodę, nesutvarkyti – apie jo blogį įprotį nesirūpinti savimi. Vienas blogiausių dalykų, pasireiškiančių tikrai ne vienam – noras susitvarkyti dantis, tačiau norą „atmušanti“ skausmo baimė. Gera žinia ta, kad XXI amžius gali pasiūlyti ne vieną sprendimo variantą bijantiems tvarkytis dantis, vienas populiariausių – sedacija.

Dantų gydymas su sedacija

Dantų gydymas su sedacija – kas tai?

Šis klausimas gali kilti daugeliui žmonių, kurie nemėgsta lankytis odontologo kabinete.

Sedacija – tai nuskausminimas tam tikrais vaistais. Sedacija nėra pavojinga sveikatai, o ją renkasi daugelis žmonių, kurie bijo skausmo arba paties fakto, kad tuoj bus kažkas daroma su jų dantimis. Daugiau apie Sedacijos procedūrą vaikų odontologijoje skaitykite čia.

Sedacijos lygiai:

  • Minimali;
  • Vidutinė;
  • Gili;
  • Bendrinė anestezija.

Nuo sedacijos lygio priklauso paciento santykis su dantų tvarkymu. Minimalus dantų gydymas su sedacija būna toks, kai pacientas nemiega, yra atsipalaidavęs ir suvokia kur yra, suvokia odontologo atliekamus veiksmus. Tačiau, jeigu dantys tvarkomi kai yra atlikta bendrinė anestezija – faktas tas, kad pacientas procedūros metu miegos ir nieko nejaus, o atsibus tik viskam pasibaigus.

Dantų gydymas su sedacija taikomas įvairaus amžiaus žmonėms, kurie dėl baimės bijo tvarkytis dantis, o kartais dėl šios priežasties net ir nenueina pas odontologą. Faktas tas, kad reguliariai dantis tikrintis būtina, todėl jeigu bijote juos tvarkyti pas odontologą, rinkitės sedaciją ir būkite užtikrinti, kad gydymas bus visiškai neskausmingas ir sėkmingas.