Skydliaukės problemos – kada ir dėl ko pats laikas kreiptis pas gydytoją

Turėjote daug streso, pastaruoju metu nežiūrėjote, ką dedate į burną, o dabar kamuoja nuovargis, mieguistumas, esate jautresnis šalčiui? Nereikėtų galvoti, jog pailsėjus viskas susitvarkys – šie požymiai gali byloti apie rimtas skydliaukės problemas.
Skydliaukė turi įtakos visai organizmo veiklai, tad sutrikus jos veiklai, automatiškai sutrinka ir viso organizmo veikla – geriausiu atveju galime jausti skausmą kakle, šiek tiek užkimti ir pradėti sunkiau ryti maistą, o jeigu sutrikimai rimtesni, atsiranda didesnė tikimybė, jog padidės cholesterolio kiekis kraujyje ar susirgsite širdies ligomis.
Tiesa, pastebėjus patinimą prie kaklo iškart panikuoti nereikėtų – patys apčiuopti skydliaukės sutrikimus galime labai retai, o kartais netgi jaučiantis visiškai sveikai, galima nieko nežinoti apie egzistuojančias problemas.
Visgi jeigu esate rizikos grupėje – jūsų šeimos nariai ar artimi giminaičiai turėjo problemų su skydliauke, gyvenate aplinkoje, kurioje trūksta jodo, neseniai turėjote reikalų su radiacija ar tiesiog jūsų pase įrašytas amžius viršija 35 metus – pas endokrinologą reikėtų užsukti profilaktiškai kartą į metus. Jeigu sutrikimų iš tiesų yra, pagal pobūdį jums bus paskirtas specialus gydymas ir tuomet apsilankymų pas gydytoją skaičių kontroliuosite nebe jūs, o gydytojas.
Egzistuoja net keletas skirtingų ligų, kurios gali atsirasti dėl skydliaukės sutrikimų – priklausomai nuo jų, skiriasi ir gydymas. Jeigu liga buvo pastebėta laiku ir nerimtoje formoje, turėtų užtekti gydymo vaistais ar radioaktyviu jodu, o tuomet, kai nei vienas iš šių būdų nebegelbėja, dėl skydliaukės problemų gali tekti atsigulti net po chirurgo skalpeliu.
Dažnai žmonės, turintys padidėjusią skydliaukę, skundžiasi neveiksniomis dietomis, kadangi dėl besikaupiančių skysčių svoris krenta kur kas sunkiau, o taip pat sutrinka ir medžiagų apykaitos veikla. Vien dėl šios ligos atsiradimo gali atsirasti net penki papildomi kilogramai, tačiau laiku pastebėjus skydliaukės problemas ir pradėjus jas gydyti, galima ir vėl be streso žiūrėti į veidrodį.
Gydymas gali užtrukti gana ilgai, tačiau pastebėjus ligą, iš karto nereikėtų pradėti panikuoti – viskas turėtų praeiti be jokių komplikacijų.
Jeigu liga nėra įgimta, išsigelbėjimo ratu visuomet gali tapti maistas – daug jūros gėrybių, kiaušinių, pieno, bulvių ir vandens padės išvengti jodo trūkumo. Mažiau nervinantis ir dažniau leidžiant sau atsipalaiduoti, taip pat galime nors kuriam laikui pamiršti keliones pas endokrinologą dėl skydliaukės sutrikimų.