Estetinis dantų protezavimas – kas tai?

Estetinis dantų protezavimas – tik išgirdus šių trijų žodžių kombinaciją dažną iš mūsų apima siaubas, tačiau to neturėtų būti. Dažnai estetinis dantų protezavimas tapatinamas su procesu senesniais laikais, kuomet pagrindinis protezas būdavo plokštelė arba metaliniai tiltai ir vainikėliai.

Visgi, odontologijoje technologijoms žengiant į priekį visą tai galima pamiršti, o protezavimas apima labai daug danties atkūrimo būdų: mikroprotezavimą, dantų implantacija, išimami protezai, tiltai ir pan. Be to, jis ne tik atstato pažeistą danties formą, tačiau ir jos spalvą bei struktūrą. Estetinis dantų protezavimas yra atliekamas dėl kosmetinių ir funkcionalumo kriterijų: suteikti kramtymo komfortą, estetinę išvaizdą, pašalinti kalbos sutrikimus.

Dantų protezavimo nauda: 1) didesnis efektyvumas kramtant, 2) pagerėjusi estetinė išvaizda (lūpos neatrodo sukritusios, mažiau raukšlių aplink jas, spalva, dydis ir forma yra panaši į natūralių dantų), 3) geresnės fonetinės galimybės (lengviau kalbėti bei žymiai aiškiau tarti žodžius).

Dantų protezų tipai: 1) Fiksuoti protezai – vainikėliai, daliniai vainikėliai, tiltai. Jie kabinami prie likusių dantų. Taip suteikiama estetinė išvaizda. 2) Išimami daliniai protezai – pacientams, netekusiems keleto dantų viršutiniame arba apatiniame dantų lanke. Tiesa, stabilumas mažesnis ir greitesnis žandikaulio kaulo dėvėjimasis. 3) Išimami pilni protezai – pacientams, kurie taip pat yra netekę visų dantų esančių apatiniame arba viršutiniame dantų lanke. Šie protezai gali būti fiksuojami ant implantų.

Apibendrinant galima teigti, kad jau metas pamiršti senąjį protezavimą ir pasitikti naująjį – estetinį dantų protezavimą. Jo dėka galima drąsiau ir daugiau bendrauti su žmonėmis, todėl didėja pasitikėjimas savimi, gyvenimo kokybė bei socialinis integralumas.