Riešo kanalo sindromas, kas tai?

Jūsų darbas reikalauja ilgo ir monotoniško darbo su kompiuteriu? Gali būti, kad kaip tik dėl to Jus kamuoja pasikartojantis riešo skausmas, tačiau tai tikrai nėra vienintelė priežastis. Riešo skausmai gali atsirasti ir dėl riešo kanalo sindromo. Riešo kanalo sindromas – skausminga liga, atsirandanti dėl pagrindinio riešo nervo spaudimo, dažniausiai pasitaikanti tarp moterų ir tiems asmenims, kurie serga skydliaukės ligomis, cukriniu diabetu artritu, tiems, kurie turi viršsvorio ir nėščioms moterims. Riešo kanalo sindromo vystymuisi įtaką daro ir darbas, reikalaujantis tvirtos rankų jėgos, taip pat anksčiau minėtas darbas kompiuteriu.

rieso kanalo sindromas

Riešo kanalo sindromas, tai erzinanti ir nemaloni liga, prasidedanti iš riešo į plaštaką plintančiu skausmu, tačiau sindromui progresuojant, simptomų daugėja. Šios ligos simptomai:

  • ilgai rankoje laikius telefoną, rašiklį ar ilgą laiką vairavus atsiranda rankos nejautrumas, dilgčiojimas pirštuose, maudimas;
  • deginantis skausmas riešo, delno, pirštų (išskyrus mažąjį) srityse;
  • susilpnėjusi plaštaka (iš rankų nuolat išslysta daiktai);
  • po jėgos reikalaujančių veiksmų, juntamas skausmas;
  • jei liga pažengusi, turėtumėte jausti nuolatinį pjūčių praradimą kai kuriuose pirštuose;

Riešo skausmą iššaukiančio riešo kanalo sindromo gydymas yra gana įvairus. Pirmiausia gydymas prasideda pacientui parinkus riešo įtvarą. Įtvaras dažniausiai nešiojamas naktį ir jei po 6 savaičių nepajuntamas joks pagerėjimas, šį gydymą reikia stabdyti. Jei riešo skausmas buvo sukeltas dėl uždegimo, pacientui gydytojas paskiria priešuždegiminius vaistus, taip pat gali tikti kortikosteroidai, kurie sumažina uždegimą ir nervo spaudimą bei skausmą. Jei visos minėtos nechirurginės gydymo priemonės nepadeda, o skausmai tik didėja pasirenkamas chirurginis gydymo būdas. Operacijos metu chirurgas delninėje riešo pusėje perpjauna raištį dengiantį riešo kanalą. PO šio veiksmo kanale atsiranda daugiau vietos ir dauguma pacientų palengvėjimą pajunta iškart. Po operacijos lengvus darbus atlikti galima jau po mėnesio, sunkesnius – po 6 savaičių.
Kalbant apie riešo sindromo profilaktiką, turime Jus nuvilti. Deja, nėra priemonių, padedančių išvengti riešo kanalo sindromo. Žinoma, rūkantys, alkoholį mėgstantys padauginti asmenys, tie, kurie turi viršsvorio yra didesnėje rizikos grupėje, tačiau tai nereiškia, jog lieknas ir žalingų įpročių neturintis žmogus negali įgyti šio susirgimo.